Knauf Junior Trophy (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 6. 2019.

Od 4. do 7. lipnja održavalo se međunarodno natjecanje montera suhe gradnje Knauf Junior Trophy u Salzburgu, Austrija, na kojem su sudjelovali i učenici Srednje škole Bedekovčina.

Cilj ovog natjecanja za učenike i studente u sektoru suhozida, koje se održava već 15. godinu za redom, bio je provjera teoretskog znanje i vještina natjecatelja.

Na ovogodišnjem natjecanju u Austriji sudjelovali su učenici Stjepan Habljak i Ivan Ružđak, pod mentorstvom stručnog nastavnika Ivana Mohača. Učenici Srednje škole Bedekovčina plasirali su se na ovo međunarodno natjecanje nakon osvojenog prvog mjesta na nacionalnom natjecanju WorldSkills Croatia u disciplini Monter suhe gradnje.  Na natjecanju je sudjelovalo 12 ekipa (dva natjecatelja i mentor) iz isto toliko europskih država, a samo natjecanje sastojalo se od pisanog dijela na kojem su u sat vremena natjecatelji morali odgovoriti na 60 stručnih pitanja, dok je drugi dio, praktični zadatak, trajao četiri sata na kojem se izrađivao samostojeći objekt.

Međunarodni je žiri kod ovog drugog dijela natjecateljskog zadatka ocjenjivao točnost dimenzija praktičnog rada, izvedbu i preciznost izrade, kao i čistoću radnog mjesta te potreban alat.

Nakon natjecanja organizatori su pripremili razgledavanje starog grada Salzburga i skijališta Dachstein.

Na ovogodišnjem Knauf Junior Trophy pobijedili su predstavnici Bjelorusije gdje će se i održati natjecanje sljedeće godine.