Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 2. 2018.

Ured za suzbijanje zlouporabe droga u sklopu opće strategije Nacionalnog informacijskog sustava za droge objavljuje brošuru ,,Interuju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati" namijenjenu roditeljima, nastavnicima i odgajateljima.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom kcnzumacijom, svrha brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoaktivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

S obzirom na aktualnost problematike novih droga i njihove pojavnosti na tržištu RH, kao i trendove koji ukazuju kako je Hrvatska iznad europskog prosjeka po konzumiranju novih droga medu mladima, Ured za suzbijanje droga objavljuje ,,Interuju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati".

Brošuru možete preuzeti ispod ove obavijesti.

Priloženi dokumenti:
Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)