Počela edukacija u programu CROSKILLS (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 5. 2017.

12. i 13. svibnja 2017. u Srednjoj školi Bedekovčina održan je teorijski dio edukacije radnika u energetski učinkovitoj gradnji po projektu CROSKILLS za zanimanja zidar, tesar, krovopokrivač, soboslikar-ličilac, monter suhe gradnje i fasader.

Edukaciju provode nastavnici stručnih predmeta u građevinskom učilištu Srednje škole Bedekovčina, a koji su se odazvali javnom pozivu da budu treneri po ovom projektu.

Polaznici edukacije su imali uvodni dio u kojem se govori o energetskoj učinkovitosti, zakonskim okvirima, poznavanju zgrada, kontroli kakvoće građenja i sl. Nakon toga je za svako zanimanje održan poseban dio koji se odnosi na specifičnosti zanimanja: djelatnost, pribor i alat, toplinska izolacija, izvođenje radova, greške pri izvođenju, primjeri iz prakse i dr.

Svi polaznici su imali priliku vidjeti demonstraciju ugradnje prozora po RAL sustavu  koju je pokazao gospodin Damir Ročić iz tvrtke Würth koja se uključila u realizaciju ovog projekta.

Galerija.

Tajana Sedak Benčić, prof., koordinatorica projekta