Europski tjedan strukovnih vještina (European Vocational Skills Week) (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 12. 2016.

U tjednu od 5. do 9. prosinca 2016. Europska komisija organizirala je Europski tjedan strukovnih vještina (European Vocational Skills Week) u koji se uključila i Srednja škola Bedekovčina.

Europski tjedan strukovnih vještina organizirao se po prvi puta s ciljem povećanja atraktivnosti i stvaranja bolje slike strukovnog obrazovanja u kojem postoje vrlo velike prilike za napredak. Svaki stanovnik Europske unije, od mladih do onih koji bi htjeli promijeniti zanimanje, može u strukovnom obrazovanju pronaći kreativan potencijal za vrhunske poslove, kao i pomoći u smanjenju nezaposlenosti.

Tijekom Tjedna u cijeloj Europi održavaju se događanja, od konferencija i radionica do prikaza strukovnih zanimanja, kojima se promoviraju strukovna zvanja kao zanimljiva i izazovna, potiče se cjeloživotno učenje i socijalna aktivnost.

Učenici i nastavnici su pod motom #DiscoverYourTalent (Otkrij svoju nadarenost) organizirali predstavljanje svih školskih strukovnih zanimanja u obliku ''flashmoba'' i Mannequin Challengea. Predstavnici svih zanimanja predstavili su se svojim alatom, ali i ostalim vještinama koje ih zanimaju na prostoru praktikuma strukovnih zanimanja. Tako su u rukama bile bušilice, pile, građevinski metri, grablje, lopate, zavoji i bučice…, ali i gitare, harmonike, kamere, štapovi fizioterapeuta i mažoretkinja… Motiv ruku kojima će učenici pokazivati svoje vještine tijekom života prikazani su i na fotografijama i na videu koji učenici montiraju, a moći će se vidjeti na službenom kanalu YouTubea Srednje škole Bedekovčina, kao i na stranicama Facebooka.