Usavršavanje poučavanja Engleskog jezika na Malti (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 9. 2016.

Od 1. do 5. kolovoza 2016. godine nastavnica Petra Končić u sklopu aktivnosti Erasmus+ projekta individualnog usavršavanja nastavnika „Prema modernoj europskoj školi“ pohađala je stručni tečaj „Spice Up Your Teaching Methodology in Practice Today“ na Malti u organizaciji ETI Malta (English Training Institute).

Tečaj se odvijao u St. Julianu na Malti, obuhvaćao teoretsku nastavu i vježbe u malim grupama, kao i razmjenu dobrih iskustava iz prakse s nastavnicima iz drugim europskih zemalja.

Program je sadržavao i kulturalne aktivnosti, posjet znamenitostima te glavnom gradu Malte, Valletti, kao i učenje o bogatoj povijesti i jezičnim utjecajima na Malti.

Tečaj je krenuo s prikazom različitih stilova učenja te aktivnostima usmjerenim na motivaciju učenika. U grupama smo raspravljali o aktivnostima kojima možemo navesti učenike na govor i poticati na razgovor. Drugi dan aktivnosti su bile usmjerene na tzv. oživljavanje diktata, tj. upotrebu diktata u modernoj verziji, zatim aktivnosti vezane za glazbu i njezinu upotrebu u nastavi te učenje o novim načinima poučavanja kolokacija u nastavi stranog jezika.

U sklopu kulturalnog programa posjetili smo srednjovjekovni grad Mdinu i saznali o važnom utjecaju katolicizma na kulturu Malte.

Naredni dan aktivnosti su uključivale korištenje cuisinare rods u nastavi jezika te storytelling. Učili smo kako modernizirati aktivnosti govorenja te na koji način priče ukomponirati u nastavu Engleskog jezika. Svi sudionici imali su priliku osmisliti i izvesti pred grupom svoju priču, što je bilo vrlo zanimljivo i kreativno iskustvo.

Zadnja dva dana aktivnosti uključivalo je neke nove ideje o korištenja video i audio zapisa u nastavi te projekte u kojima su svi sudionici imali priliku razmijeniti ideje, što je bilo vrlo produktivno. Također, vježbali smo poučavanje gramatike i idioma u engleskom jeziku. Posjetili smo i glavni grad Malte, Vallettu, pogledali film o bogatoj povijesti Malte, raznim kulturalnim i jezičnim utjecajima te njenoj važnoj ulozi u Drugom svjetskom ratu.

Erasmus + tečaj bio je vrlo dinamično i korisno iskustvo, s mnogo novih aktivnosti koje se mogu iskoristiti i podijeliti s kolegama s ciljem poboljšanja i modernizacije nastave Engleskog jezika.

Galerija.

Petra Končić