Zadnji ovogodišnji praktikum (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 6. 2016.

Građevinski i arhitektonski tehničari trećih razreda odradili su svoje zadnje sate nastave Praktikuma u Velikoj Mlaki i Velikoj Gorici.

Posjetili smo dvije destinacije: drvenu crkvu Sv. Barbare u Velikoj Mlaki iz 1642. i gradilište stambeno poslovne zgrade u Velikoj Gorici.

Drvena kapela Sv. Barbare u Velikoj Mlaki najatraktivniji je i najreprezentativniji primjer drvene sakralne arhitekture u nas. Građena od kvalitetne turopoljske hrastovine, odolijeva zubu vremena više od tri i pol stoljeća.

U pratnji nastavnika Damira Bešenića i  Anamarije Aleksić razgledali smo objekte i čuli o njima zanimljive podatke. Zahvaljujemo domaćinima na uloženom vremenu i tumačenjima.

Galerija.

Tekst: Lovro Hren, 3. Gb

Fotografije: Anamarija Aleksić, d.i.a.