Budimpešta (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 6. 2016.

28. svibnja 2016. učenici 3. Mb, 3. Gb i 3. P, uz pratnju svojih razrednika, Renate Korinčić, Ivančice Čehulić i Slavka Vinković, otišli su na izvanučioničku nastavu u Budimpeštu, u susjednu nam državu Mađarsku.

Polazak je bio u jutarnjim satima iz Bedekovčine iz koje smo krenuli prema Budimpešti.

Po dolasku krenuli smo u razgledavanje starog dijela grada, Budima. Budim smo razgledali autobusom i pješice u pratnji lokalnog vodiča. Neke od znamenitosti koje smo vidjeli su Ribarska tvrđava, Matijaševa crkva i Kraljevska palača.

Nakon Budima razgledali smo i znamenitosti nekadašnje Pešte. Posjetili smo Erzsebet most, Trg heroja, Muzej lijepih umjetnosti, katedralu Sv. Stjepana, Parlament i Lančani most. Po razgledu grada imali smo slodobnog vremena.

U poslijepodnevnim satima krenuli smo prema hotelu (Hotel Millennium) u kojem smo se smjestili, malo odmorili i spremili na tradicionalnu mađarsku zabavu Csardu.

Sljedećeg jutra još smo kratko razgledali Peštu prije no što smo krenuli prema Bedekovčini. Na povratku smo stali na južnom dijelu „blatnog jezera“ Balaton i u mjestu Siofok u kojem smo imali slobodnog vremena čak i za kupanje i pedaliranje.

U večernjim satima došli smo u Bedekovčinu gdje je završilo naše putovanje, ali ne i naše druženje i nova prijateljstva koja smo stekli na tom lijepom i zabavnom putovanju.

Galerija.

Lendl Petar, 3. Mb, Kunštek Lucija, 3. Gb, Stjepan Trpimir Zajec, 3. P