Građevinari u tvornici Knauf Insulation (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 5. 2016.

U okviru nastave praktikuma 26. travnja 2016. 2. G razred u pratnji Anamarije Aleksić, dipl. ing. arh., posjetio je tvornicu Knauf Insulation u Novom Marofu.

Dolazak nam je omogućio gospodin Silvio Novak, dipl. ing. građ., koji  nas je dočekao i pripremio zanimljivu prezentaciju.

Tvornica proizvodi mineralnu izolacijsku vunu (kamenu vunu) koja služi prvenstveno  za toplinsku, ali i zvučnu i protupožarnu izolaciju fasada, podova i krovova.

Tvornica je dio veće grupacije, Knauf Insulation, odnosno koncerna Knauf, koja ima tvornice po čitavoj Europi, ali i u svijetu (više od 30 proizvodnih pogona).

U pratnji domaćina i njegovih suradnika primijenili smo propisanu zaštitnu opremu: stavili kacige, prsluke i ostala zaštitna sredstva, pa obišli čitav proizvodni proces. Proizvodnja je potpuno automatizirana i teče neprekidno. Sve faze rada stručno su nam objašnjene.

Učenicima je ovaj posjet bio atraktivan i veoma poučan. Zahvaljujemo gosp. Novaku i suradnicima na ljubaznosti i veselimo se budućoj suradnji.

Galerija.

Anamarija Aleksić Matijević, dipl. ing. arh.