Sadnja drveća u sklopu Agroeduce (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 4. 2016.

Aktivnosti u sklopu projekta Agroeduca u punom su zamahu. Nakon sadnje trešanja i dosađivanja vinograda, krenulo se i s hortikulturnim uređenjem okoliša škole i školskog podruma.

Zasađeni su likvidambar, atlanski cedar, fotinije, drvored kuglastih katalpi, lovor višnje, patuljaste forme četinjača - tuje, pinusi, picee, juniperusi. Sve te biljne vrste služit će osim u dekorativne svrhe i u svrhu edukacije učenika. Poslove su odradili učenici vrtlari drugog i trećeg razreda.

U jesen se sadnja nastavlja uređenjem okoliša igrališta, kod podruma, zgrade na poligonu i podizanjem ružičnjaka kod gornje škole, a radove će provesti polaznici osposobljavanja koje je započelo prošli tjedan. Vrijednost hortikulturnog bilja kreće se oko 30.000,00 kn.

Galerija.

Mirjana Hudi-Vlahek, dipl. ing. agr.