eTwinning - kontaktni seminar u Varšavi

Autor: Daniela Usmiani, 18. 4. 2016.

Tri dana (14. - 17. travnja 2016.)  provedena su u radnoj atmosferi, razmjeni ideja i stvranju projektnih prijedloga za nove eTwining projekte iz područja STEM predmeta: matematike, fizike, kemije i informatike.

Hrvatski predstavnici na europskom susretu profesora iz 12 zemalja bili su ravnateljica OŠ Podturen Marijana Cerovec, profesor geografije Petar Nikolić iz Metkovića i Daniela Usmiani, prof matematike i informatike iz Srednje škole Bedekovčina.

eTwinning kontakt seminari održavaju se s ciljem povezivanja i razmjene ideja profesora srodnih predmeta s ciljem osmišljavanja i započinjanja novih eTwinning projekata. Uz interaktivne aktivnosti profesori se međusobno upoznaju i razmjenjuju projetne ideje te kasnije se neki od njih i povežu u projektne skupine gdje razrade projektnu ideju te je na kraju susreta registriraju na eTwinning portalu i predstave prisutnima.Jedan dan bio je predviđen i za radionice na kojima smo se upoznali s nizom IT alata koje možemo upotrijebiti u aktivnostima projekata, osobinama kvalitetnog projketa kao i za razmjenu primjera dobre prakse. Jedan od predstavljenih primjera dobre prakse iz Hrvatske bio je projekt OŠ Pantovčak pod nazivom "Pollution! Find a STEM solution!" putem kojeg se populariziraju predmeti iz STEM područja koji svojim aktivnostima i dosadašnjim rezultatima predstavlja izuzetno kvalitetan projekt. Projekt su predstavile predstavnice naše Agencije za mobilnost gđica Ana Peričak i Jelena Goričanec.

Radni dio završio je kratkim razgledom starog dijela grada te zajedničkim duženjem u dobroj atmosferi.

Svi smo se vratili puni ideja i kao članovi novih projektnih partnera tek registriranih eTwinning projekata. Ukupno je na skupu registrirano 15 novih projekata.

Svi naši učesnici vratili su se svojim školama s novim projektima. Naši će učenici imati priliku sudjelovati u projektu "Put your math glass on!" u kojem će sudjelovati škole iz Poljske, Norveške, Španjolske i Francuske koji započinje iduće školske godine.

Stranica organizatora seminara.

Galerija (u izradi)