Čuvajmo zdravlje od malih nogu (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 4. 2016.

I opet su se udružile snage malih vrtićana i naših medicinara u promociji zdravlja.

Povodom obilježavanja Dana zdravlja učenici i nastavnici Medicinskog učilišta naše škole odlučili su krenuti od malih nogu i vidjeti što oni najmlađi znaju o zdravlju, čuvanju zdravlja, zašto nam je ono važno i što sve može imati negativne posljedice za cijeli organizam.

Za najmlađe smo pripremili mini igrokaz o Mački kod zubara i njenim brigama oko čuvanja zdravlja zuba te je izrađena kutija dobrih i loših postupaka vezano uz očuvanje ili narušavanje zdravlja općenito.

Veći su igrali igre memori i tako razvrstavali dobre i loše navike ljudi/djece te se igrala mini olimpijada s ciljem promocije kretanja i tjelesne aktivnosti kako bi organizam na pravi način iskoristio sve hranjive tvari koje hranom unesemo u organizam.

Predškolarci su u kvizu već sada pokazali veliko znanje o zdravim navikama koje treba nastaviti njegovati i onima malo manje zdravima koje bi bilo poželjno ukloniti iz svakodnevnog života. Svi smo se na kraju okrijepili prirodnim sokom od jabuka, orašastim plodovima i voćem za što bolje buduće uspjehe.

Po dolasku u vrtić roditelji su također mogli provjeriti svoj krvni tlak i šećer u krvi te saznati o 3 najvažnije mjere prevencije šećerne bolesti, a to su tjelesna aktivnost, održavanje optimalne tjelesne težine i prihvaćanje pravilnog načina prehrane.

U rubrici Press Clipping možete pročitati kako su novine prenijele vijest o posjetu vrtiću u Bedekovčini.

Galerija.

Učenici 4. Ma