Sastanak partnera u projektu ''Safety card''

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 4. 2016.

U srednjoj školi Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Estonija, 5. i 6. travnja 2016. održan je šesti međunarodni sastanak partnera u projektu „Safety card“.

Suradnja s partnerskim ustanovama, Srednjom školom Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus iz grada  Jõhvi u Estoniji, Centrom za obrazovanje odraslih Faktia iz Finske i Visokom školom za sigurnost iz Zagreba, započela je 1. rujna 2014. godine s ciljem kreiranja kurikuluma za osposobljavanje za rad na siguran način sa strojevima u području dizanja tereta.

Prva pilot skupina polaznika započela je s obrazovanjem putem ranije zajednički kreirane e-learning platforme, analiziran je način praćenja njihovih aktivnosti na platformi i eventualne poteškoće s kojima se polaznici suočavaju. Isto tako, usuglašene su pojedinosti vezane za evaluaciju projekta. Estonski partneri pokrenuli su mrežnu stranicu projekta na kojoj će budući polaznici, kao i svi zainteresirani, moći pronaći sve potrebne materijale i informacije o projektu.

Sljedeći sastanak održat će se krajem lipnja u Finskoj kada će biti analizirani rezultati osposobljavanja prvih pilot skupina, usuglašene daljnje aktivnosti vezane za razvoj e-learning platforme, kreirani promotivni materijali i dogovoreni načini širenja ove vrste osposobljavanja u ostalim zemljama EU-a te dogovorene pojedinosti završne konferencije koja će biti održana u rujnu u Zagrebu.

Osim rada na samome projektu, cilj je upoznati i kulturno-povijesne znamenitosti zemlje domaćina. Ovom prilikom posjetili smo željeznički muzej na otvorenom i radionicu za izradu tradicionalnih uporabnih predmeta i suvenira od drva.

Srednju školu Bedekovčina na sastanku vezanom uz projekt ''Safty card'' zastupali su nastavnici Mara Ivančević i Zlatko Papić.

Mara Ivančević