Predavanje o energetskoj učinkovitosti

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 4. 2016.

U utorak, 5. travnja 2016., u našoj školi predstavnik REGEA-e održao je predavanje o energetskoj učinkovitosti za učenike Graditeljskog učilišta.

Učenici 2. G razreda sa zanimanjem su pratili predavanje Saše Bardaka, djelatnika agencije Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske (REGEA) u kojem je bilo riječi o energiji, vrstama energije, problemima pretvorbe i očuvanja energije te potrebi da se ona koristi na razuman način. Raspravljali smo o vrstama grijanja, solarnim sustavima, energiji vjetra, dizalicama topline i rasvjeti.

Učenike je osobito zanimalo koji su postupci i stvarne mogućnosti u provedbi poboljšanja toplinskih karakteristika postojećih zgrada. Nadalje ih je detaljnije zanimao djelokrug rada agencije REGEA, s kime sve agencija surađuje i na kojim projektima se trenutačno radi.

Zahvaljujemo g. Saši Bardaku na objašnjenjima i predavanju te smatramo naš susret poticajnim i očekujemo daljnju suradnju u terenskim obilascima ostvarenih kvalitetnih građevina.

Fotografije: Ivan  Dunaj, 2. G razred

Tekst: Anamarija Aleksić Matijević, dipl.ing.arh.