Pripreme za dolazak francuskih srednjoškolaca

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 2. 2016.

Profesori Sandrine Delcasso i Andre Vie iz francuskog grada Castelnaudaryja, iz srednje strukovne škole Lycée Andreossy, u sklopu programa Erasmus+ KA1 mobilnosti boravili su od 14. do 19. veljače 2016. u našoj školi.

Od 25. travnja do 13. svibnja njihovi učenici živjet će u našem Učeničkom domu i obavljati stručnu praktičnu nastavu u zagorskim tvrtkama. Zato su se tijekom boravka francuski profesori upoznali  s radom Srednje škole Bedekovčina, prisustvovali su nastavi te su posjetili tvrtke u kojima će njihovi učenici obavljati praktičnu nastavu. Uz to, posjetili su i neke znamenitosti Krapinsko-zagorske županije, kao i grad Zagreb jer je upoznavanje kulturno-povijesne baštine zemlje domaćina sastavni i obavezni dio mobilnosti učenika.

Učenici koji su obavljali svoju praktičnu nastavu u inozemstvu upoznati su već s takvim načinom rada, a sada će petero Francuza zajedno sa svojim profesorima boraviti tri tjedna u učeničkom domu i svakodnevno putovati u Zabok (Geo-BT), Zlatar Bistricu (Elektro Orsag) i Donju Stubicu (Niskogradnji Hren). Jedan tjedan rezerviran je za učenje hrvatske povijesti i kulture, osnova jezika i kulturološke izlete, dok će dva tjedna svakodnevno polaziti na praktičnu nastavu.

Francuski učenici, za sada njih petero koji dolaze, obrazuju se u svojoj školi za geodetske tehničare, elektrotehničare, elektroničare i tehničare automatizacije.

Srednja škola Bedekovčina po prvi puta će biti domaćin u mobilnosti učenika te je ovaj susret djelatnika škole i francuskih profesora organiziran kako bi se usuglasile sve potrebne pojedinosti.