ZERO WASTE PRO

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 12. 2015.

U sklopu EU projekta ZERO WASTE PRO koji je provodila Općina Bedekovčina učenici 4. Ma (sadašnji 5. Ma) prošle su godine odslušali i proveli “Edukacijski set” na temu prevencije, ponovnog korištenja i recikliranja otpada.

Održani su predavanja i radionice u svim razredima. Cilj predavanja bio je promijeniti način razmišljanja učenika "Kada nešto bacim u kantu za otpad, to prestane postojati" i "Koliko tog otpada je stvarno neizbježno?".

Rezultat edukacije i radionica plakati su na zidovima škole i nakit (odbačene čašice jogurta) kojima smo okitili bor u našem holu.

Ovih su dana postavljeni koševi „za smeće“ kako bismo mogli lakše gospodariti otpadom.

Ono što treba zapamtiti je da nije sve smeće što nam više ne treba; to je trenutni otpad koji se može iskoristiti u neku drugu  svrhu. Zato je važno reciklirati otpad i odvajati ga kako je objašnjeno na natpisima iznad novih koševa za odvajanje otpada po cijeloj školi.

Odvojimo otpad i iskoristimo ga!