Studijsko putovanje u Italiju (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 12. 2015.

U sklopu projekta Modernizacija kurikuluma za poljoprivredni sektor nastavnici strukovnih predmeta partnerskih škola SŠ Dragutina Stražimira i SŠ Bedekovčina boravili su od 15. do 20. studenog 2015. na studijskom putovanju u Italiji.

Posjećena je poljoprivredna škola Istituto Duca degli Abbruzzi u Padovi gdje smo se upoznali sa školskim  sustavom u Italiji, odnosom školstva s proizvodnim sektorom te školskim poduzećem u  kojem učenici odrađuju praktičnu nastavu.

Slijedili su posjeti proizvođačima lisnatog povrća u tlu i u hidroponskom uzgoju, i to tehnikom hranjivog filma.

Posjetili smo i vinariju Cantina Colli Eugane koja je vlasništvo 700 zadrugara sa 700 ha vinograda, a osim proizvodnje vina imaju i laboratorij za ispitivanje vina te  muzej vinarstva.

Osim stručnih sadržaja razgledali smo Padovu i upoznali se s njenim kulturno-povijesnim znamenitostima.

Galerija.

Mirjana Hudi – Vlahek, dipl.ing.agr.