Tribina o ovisnosti

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 11. 2015.

25. studenog 2015. tribinom u prostoru škole obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti na kojoj smo imali priliku slušati svjedočenja bivših ovisnika.

U posjet su nam došli  korisnici iz doma ovisnika. Dom ovisnika o opojnim drogama terapijska je zajednica osnovana 2003. godine u okviru Udruge za prevenciju ovisnosti „Moji dani“, koja se bavi prevencijom ovisnosti od opojnih droga i koja pruža neophodnu podršku i pomoć onima koji su odlučili da tom najvećem poroku zauvijek kažu – zbogom!

Kroz priču i razgovor korisnici doma pokušali su objasniti učenicima 4. Ma i 5. Ma štetnost droge i alkohola. Na primjerima iz  vlastitog života i gorkih iskustava učenicima su poslali poruku da nikad ne pokušaju podleći  porocima, kao što su droga i alkohol.

Tea Ivančić, bacc.med.techn, prof.soc.pedagogije