Dan kravate (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 10. 2015.

Academia Cravatica proglasila je 18. listopada hrvatskim i svjetskim Danom kravate, koji je obilježen i u našoj školi.

Naime, na taj dan izvedena je 2003. godine spektakularna instalacija Kravata oko Arene u Puli. Tom instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu, simbolički je povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima.

Ove godine i cvjećari 2.c razreda simbolično su obilježili Dan kravate. Na starim kravatama uvježbavali su tehniku ljepljenja živog cvijeća, listova i plodova. Latice cvijeća, listove i plodove specijalnim ljepilom za ljepljenje živog cvijeća i listova prekrili su stare svilene kravate i dali im novo lice.

Galerija.

Vanja Vlahek, mag. ing. hort