Predstavljanje inovativnog kurikuluma ''Cvjećar'' (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 10. 2015.

U prostorijama Srednje škole Bedekovčina održana je druga konferencija i predstavljanje lokalnoj zajednici inovativnog kurikuluma „Cvjećar“ u skladu s europskim standardima Flora +.

U projektu sudjeluje Srednja škola „Arboretum Opeka“ kao nositelj projekta te Srednja škola Bedekovčina i Srednja škola Petrinja kao partneri.

Konferenciji su prisustvovali pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu KZŽ-a Ivan Lamot, načelnik Općine Bedekovčina Darko Ban, ravnatelji osnovnih škola s područja Bedekovčine, kao i srednjih škola partnera, te nastavnici partnerskih škola i škole nositelja projekta.

Kako navodi voditeljica projekta Livija Faić, najvažnije aktivnosti su četiri strukovne edukacije i jedno stručno putovanje kojim će nastavnici usvajati znanja i vještine iz cvjećarstva od desetak priznatih domaćih i europskih stručnjaka te će se izraditi moderniziran kurikulum za zanimanje cvjećar koji će sadržavati nove ishode učenja te nove metode i oblike rada.

Osim toga, škole će opremiti praktikume za aranžiranje najsuvremenijom opremom i iz projekta učenicima osigurati živo cvijeće u vrijednosti preko 100 000,00 kn po školi.

Vanja Vlahek, mag. ing. hort