Prerada grožđa u školskom podrumu (galerija+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 10. 2015.

U proteklih desetak dana učenici 4. P razreda u sklopu praktične nastave i vježbi iz vinarstva prerađivali su grožđe, odnosno proizvodili školsko vino.

Manji dio grožđa pobran je u školskom vinogradu, a razlika kupljena. Radi se o graševini, zelenom silvancu i crnom pinotu.

Prerada je izvršena u školskom podrumu koji je opremljen suvremenom opremom za preradu grožđa, njegu i čuvanje vina. Taloženje i fermentacija bijelog mošta vrši se u inoks tanku koji omogućuje kontrolu temperature, a kasnije i čuvanje vina inertnim dušikom. Fermentacija masulja crnog grožđa vršena je u vinifikatoru.

Na tim sadržajima ujedno dvoje učenika radi svoje maturalne radove.

Galerija.

Mirjana Hudi Vlhek