Jesenski rok državne mature 2015.

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 8. 2015.

Ispiti jesenskog roka državne mature šk. g. 2014./2015. održavat će se od 1. do 9. rujna 2015.

Ispiti prvog tjedna (Hrvatski jezik, Engleski jezik, Matematika i Njemački jezik) održavat će se u gornjoj školi (''Poljoprivreda'').

Ispiti drugog tjedna (Fizika i Biologija) održat će se u učeničkom domu.

Učenici su dužni doći na mjesto održavanja ispita najmanje pola sata prije početka ispita i sa sobom ponijeti pribor dopušten i naveden u ispitnim katalozima (www.ncvvo.hr).

Ispit iz Hrvatskog jezika piše se u cijelosti (prvo esej pa test), uz pauzu od 15 minuta.

Objava rezultata bit će 16. rujna kada počinje teći 48-satni rok za prigovore. Konačna objava rezultata bit će 21. rujna.