Javni poziv za pomoćnike u nastavi

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 8. 2015.

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružanje neposredne podrške u razredu učenicima s teškoćama u razvoju, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, svladavanje socijalno-psiholoških prepreka i nastavnih sadržaja.

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja prijave, a koji će provoditi Povjerenstvo za odabir kandidata u sklopu projekta „Baltazar2“.

Odabrani kandidati su u obvezi prije sklapanja ugovora o radu s odgojno-obrazovnom ustanovom sudjelovati u programu edukacije u trajanju od minimalno 20 sati, osim kandidata koji su već ranije sudjelovali u programu edukacije za pomoćnika u nastavi koja je uključivala sljedeće elemente: osnovna načela obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju s naglaskom na inkluzivno obrazovanje, karakteristike učenika s teškoćama u razvoju (za sve vrste teškoća), podrška učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu i razvoju socijalnih vještina (način pružanja pomoći), suradnja s učiteljem/nastavnikom/stručnim timom škole/roditeljima i drugim učenicima, prava učenika s teškoćama u razvoju.

S kandidatom izabranim za pomoćnika u nastavi sklopit će se ugovor o radu u kojemu će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Prilikom sklapanja ugovora o radu, kandidati će biti upućeni na zdravstveni pregled za osobe koje obavljaju poslove u školama.

U prijavi na ovaj Javni poziv kandidat treba navesti svoje osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i po mogućnosti e-mail adresu) te dostaviti sve tražene priloge.

Srednja škola Bedekovčina potražuje jednog pomoćnika u nastavi.

Više o natječaju u prilogu i na stranicama Županije.

Priloženi dokumenti:
javni_poziv_Baltazar2_potpisano_(1).PDF (392.27 KB)