Nastavak države mature / Važni datumi

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 6. 2015.

Ispitom iz Hrvatskog jezika u srijedu, 17. lipnja, ulazimo u treći tjedan pisanja državne mature.

Ispiti trećeg i četvrtog tjedna državne mature održat će se prema sljedećem rasporedu održavanja:

Hrvatski jezik - esej - donja škola

Hrvatski jezik - test - donja škola

Engleski jezik - donja škola

Matematika - donja škola

Njemački jezik - gornja škola.

Učenici koji pristupaju ispitima moraju najkasnije pola sata prije ispita doći na predviđeno mjesto s osobnom iskaznicom. Sa sobom na ispit možete ponijeti bocu vode, ali etiketa mora biti uklonjena. Hranu je zabranjeno unositi.

Na ispit smijete ponijeti pribor kako je preporučeno u ispitnim katalozima za pojedini predmet, odnosno kako piše u Vodiču kroz ispite državne mature, koji se nalaze na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Sva pitanja vezana uz državnu maturu možete uputiti ispitnim koordinatorima usmeno, preko Facebooka ili maila matura.bedekovcina@gmail.com.

Podsjećamo još na neke od važnih datuma na koje treba obratiti pažnju:

Objava rezultata - 13. srpnja 2015.

Rok za prigovore - 15. srpnja 2015.

Konačna objava rezultata i rok za prijave studijskih programa - 17. srpnja 2015.

Podjela potvrda o položenoj državnoj maturi - 22. srpnja 2015.

Krasnodor Mikša,

ispitni koordinator