Prirodoslovni aktiv - "Putovima orhideja"

Autor: Daniela Usmiani, 16. 5. 2015.

Prirodoslovni aktiv škole održao je prošireni sastanak aktiva u prirodi. 16. svibnja 2015. posjetili smo manifestaciju "Dani orhideja" u Radoboju, koju organizira Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije i Općina Radoboj povodom obilježavanja 22. svibnja, Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana zaštite prirode u Republici Hrvatskoj.

Manifestacija se održava dva dana, a mi smo prisustvovali i sudjelovali u aktivnostima drugog dana.

Vesna Zadravec održala je predavanje na temu "Orhidoflora istočnog prigorja Medvednice", a Mladen Zadravec "Bliski susreti zmijske vrste".

Obišli smo planinarsko-poučnu stazu "Putevima orhideja" uz stručno vodstvo i prepoznavali orhideje u prirodnom okruženju.

Druženje je završilo u planinarskom domu uz pravi lovački grah.

Uživali smo u prirodi, šetnji šumom, otkrivanju biljaka koje do sada nismo zamjećivali i dobrom društvu. Puno smo i naučili.

Voditeljica aktiva: Daniela Usmiani