Financijska sredstva za dva projekta edukacije učenika i nastavnika (video)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 5. 2015.

U Krapini su potpisani ugovori s korisnicima koji su ostvarili pravo na potporu po Javnom pozivu Krapinsko-zagorske županije za edukaciju korisnika mjera ruralnog razvoja, između ostalih i Srednja škola Bedekovčina.

Sredstva u iznosu od 15.000,00 kn dobivena su za aktivnost organiziranja posjete stručnim i znanstvenim institucijama, oglednim tvrtkama i gospodarstvima u zemljama EU-a za učenike Poljoprivrednog učilišta.

Za dobivena sredstva učenicima 3. P i 2. e razreda bit će organizirana dvodnevna stručna ekskurzija za  u Sloveniju. Posjetit će se tvrtka Ocean Orchids d.o.o. u Dobrovniku koja se bavi uzgojem orhideja, zatim će u Gornjoj Radgoni razgledati podrum firme Radgonske Gorice i upoznati se s proizvodnjom pjenušca. Drugi  dan će posjetiti Kmetijsko gozdarski zavod u Mariboru, znanstvenu instituciju koja se bavi istraživanjima u području poljoprivrede, ima svoje pokusne površine, a učenici i nastavnici će posjetiti njihov voćnjak i odslušati jedno stručno predavanje iz voćarstva. Slijedi obilazak  parka cvijeća Mozirski gaj i posjet Šoli za hortikulturo in vizualne umetnosti u Celju s kojom škola surađuje na projektima. Naravno, osim stručnih sadržaja tu su i kulturni: prvi dan razgled  Maribora, a drugi Celja.

Aktivnost se mora realizirati do kraja godine. No, s obzirom da će uskoro početi dva nova projekta u kojima je škola partneri (Vinica i Zelina), morat će se uskladiti svi termini aktivnosti.

Druga aktivnosti je sudjelovanja na predavanjima, savjetovanjima, tečajevima i seminarima iz ruralnog razvoja i  tehnologije i organizacije poljoprivredne proizvodnje za nastavnike.

Dobivanje financijskih sredstava iz mjera ruralnog razvoja važno je radi stjecanja novih znanja učenika, stručnog osposobljavanja nastavnika, upoznavanja i usporedbe obrazovnih sustava  i suradnje škola.