Međužupanijsko natjecanje Crvenog križa

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 4. 2015.

18. travnja 2015. u Ludbregu održano je VII. međužupanijsko natjecanje podmlatka i mladeži Crvenog križa, na kojem su sudjelovali i predstavnici Medicinskog učilišta škole.

Sudjelovali su predstavnici Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije. Bilo je 11 ekipa podmatka i 7 ekipa mladeži. Sudionici su imali radilišta na kojima su pokazivali znanja iz teoretskog dijela: povijest Crvenog križa, načela Crvenog križa, ljudska prava te su imali i praktični dio na kojem su pokazivali praktična znanja i vještine.

Ekipa mladeži je imala jedno praktično radilište na kojem su se pokazivala znanja i vještine reanimacije (oživljavanja - masaža srca i umjetno disanje) i drugo radilište na kojem su se zbrinjavale osmišljene ozljede.

Jedna od predstavnika mladeži Krapinsko-zagorske županije, bila je ekipa Srednje škole Bedekovčina u sastavu: Elizabet Horvat (5. Ma), Sandra Đonlagić (4. Ma), Ana Kipa (4. Ma), Anamarija Puklin (4. Ma), Melita Plenar (4. Ma), Marina Kobeščak (3. Ma), pod mentorstvom profesorice Barbare Benković. Ekipa Srednje škole Bedekovčina osvojila je 4. mjesto.