Dan otvorenih vrata NSK-a

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 3. 2015.

Povodom proslave Dana Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu koji se ove godine prigodno obilježio 23. veljače 2015. godine, nizom koncerata i popratnih kulturnih događaja, održala se i manifestacija Dani otvorenih vrata NSK.

Za vrijeme trajanja Dana otvorenih vrata, svima zainteresiranima omogućio se obilazak Knjižnice pod stručnim vodstvom. Tako smo i mi učenici SŠ Bedekovčina (Mateja Merkaš, Lucija Prelec, Lorena Benko i Sara Drempetić) sa profesorima posjetili NSK 26.veljče 2015.

Nakon dolaska u Zagreb posjetili smo muzej Suvremene umjetnosti, a zatim svratili do kafića „Sveučilišna“ gdje smo čekali početak programa. Gospođa koja radi u NSK-u vodila nas je kroz knjižnicu pa smo tako posjetili Zbirku rukopisa i starih knjiga, Grafičku zbirku, Zbirku zemljopisnih karata i atlasa, zbirku muzikalija i audiomaterijala, te zadnji kat s kojeg se proteže predivan pogled na grad Zagreb. Po povratku kući stali smo i u McDonald's i nastavili put kući s osmjehom na licu.

Galerija.

Lorena Benko i Sara Drempetić, 2. Mb