Zeleni otoci (Galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 2. 2015.

Učenici 4. Ma započeli su niz radionica pod nazivom ''Zeleni otok u Srednjoj školi Bedekovčina'' u sklopu projekta ''Zero Waste Pro'' o pravilnom gospodarenju otpadom.

U srijedu, 4. veljače 2015., učenice 4. Ma razreda, Anja Pečnik, Simona Hren, Anamarija Puklin i Antonela Hren u okviru vježbi iz predmeta Higijena – preventivna medicina, održale su predavanje i radionicu o pravilnom gospodarenju otpadom u 3. Ga i 3. Gb razredu. To  je bio samo početak niza predavanja  u sklopu projekta ZERO WASTE PRO koji provodi naša općina.

Mi smo svoju akciju nazvali  „Zeleni otok u Srednjoj školi Bedekovčina“.  Učenici  4. Ma razreda  prošli su edukaciju i sada će održati u svim  razrednim odjeljenjima predavanja i radionice o pravilnom gospodarenju otpadom.

Kratkim predavanjem, izradom plakata i recikliranjem otpada pripremit će nas na pravilno odlaganje otpada u našoj školi s kojim ćemo započeti u ožujku.

Edukacija traje dva školska sata. Prvi sat govori se o gospodarenju otpadom kroz prezentaciju. Drugi sat polovica učenika sama izrađuje ukrasne čaše od starih posudica, a druga polovica lijepi otpad koji su sami izrezivali iz kolaža, na plakat na kojem su bili već označeni prostori za određenu vrstu otpada.

Galerija.

Antonela Hren, 4. Ma