Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 11. 2014.

Prigodnim programom i u Srednjoj školi Bedekovčina obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, koji se odvija pod sloganom ''Vukovar - mjesto posebnog pijeteta''.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježava se kao spomen na 18. studenog 1991., dan pada grada.

Troje učenika 1. Ma razreda pobliže nas je upoznalo s tijekom bitke za Vukovar, odlukom Hrvatskog sabora o proglašenju 18. studenoga Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine te Pričom o gradu Siniše Glavaševića.

Njihovo je izlaganje bilo popraćeno prezentacijom slika razrušenog Vukovara. Prigodni program zaokružili smo paljenjem lampiona u znak sjećanja na žrtvu Vukovara.

Nadamo se da ćete i vi slijediti naš primjer, prisjetiti se svih žrtava i zapaliti svijeću za njih.