Obavijest HŽ-a

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 10. 2014.

U nastavku donosimo obavijest Hrvatskih željeznica povodom početka nastavne godine.

Cijenjeni učenici-putnici!

Svima Vama želimo puno uspjeha u novoj školskoj godini.

Mnogi od Vas koristit će vlak kao  prijevozno sredstvo od kuće do škole, a neki će se po prvi puta samostalno susresti s njime.

Željeznički kolodvori i stajališta, putnički vagoni i motorne garniture, namijenjeni su Vama i želimo da se u njima dobro i ugodno osjećate. Molimo Vas da ih  ne oštećujete i poštujete red u njima. Želimo da to budu mjesta druženja i sklapanja novih prijateljstava, s mnogo smijeha i veselja.

Za sve potrebne informacije slobodno se obratite zaposlenicima Hrvatskih željeznica i zatražite savjet, koji će Vam koristiti prilikom vožnje ili kod kupovanja prijevoznih karata.

Zbog svih nas, a najviše radi Vaše sigurnosti, posebno upozoravamo na sljedeće:

-  prilikom ulaska vlakova u kolodvore, na sigurnoj udaljenosti, bez guranja, čekajte dolazeći vlak

-  posvetite veću pozornost kod otvaranja vrata, a posebno kod ulaska i silaska s vlaka, činite to samo onda kada vlak stoji

-  nikada ne pretrčavajte ispred nadolazećeg vlaka.

Molimo Vas za odgovorno i kulturno ponašanje tijekom putovanja, kako biste se sigurno i s osmjehom na licu vratili svojim kućama.

Zaposlenici HŽ Putničkog prijevoza žele Vam sretno i ugodno putovanje.