Deficitarna zanimanja i stipendije

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 6. 2022.

Krapinsko-zagorska županija donijela je popis deficitarnih zanimanjaj za upisnu godinu 2022./2023. te s time vezanu dodjelu stipendija za sve učenike koji upišu deficitarna zanimanjna i koji se jave na natječaj Županije.

''​Deficitarni srednjoškolski obrazovni programi za školsku godinu 2022./2023. su: zidar/ zidarica, instalater/ instalaterka grijanja i klimatizacije, vodoinstalater/ vodoinstalaterka, strojobravar/ strojobravarica, keramičar/ keramičarka, stolar/ stolarica, konobar/ konobarica, kuhar/ kuharica, tesar /tesarica, soboslikar/ soboslikarica, elektroinstalater/ elektroinstalaterka, vozač motornog vozila/ vozačica motornog vozila.

U skladu s važećim Pravilnikom o dodjeli stipendija učenicima srednjih škola i studentima Krapinsko-zagorske županije (Službeni glasnik KZŽ, broj 42/21.), pravo na stipendiju u kategoriji deficitarnih zanimanja (kategorija C) ostvaruju svi podnositelji zahtjeva, odnosno učenici i studenti koji su u tekućoj godini upisali prvi razred srednje škole odnosno prvu godinu studija u neko od deficitarnih zanimanja. Vrstu deficitarnih zanimanja kao i mjesečnu visinu stipendija za kategoriju C (deficitarna zanimanja) za svaku školsku/akademsku godinu određuje Župan, ovisno o iznosu koji je osiguran za tu namjenu u Proračunu Županije, a na prijedlog Povjerenstva za stipendije.'' (sa stranice Županije)

U Srednjoj školi Bedekovčina obrazuju se sljedeća zanimanja s liste deficitarnih zanimanja:

• zidar/ka
  • instalater/ka grijanja i klimatizacije
  • keramičar/ka
  • tesar/ica
  • soboslikar/ica.

Sve o upisima i upisnim programima pogledajte na poveznici.