Početak pisanja državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 5. 2022.

U četvrtak, 2. lipnja 2022., počinje polaganje ispita državne mature i traje do 27. lipnja 2022.

Donosimo nekoliko obavijesti namijenjenih učenicima koji polažu ispite državne mature, odnosno obavijest o promjeni učionica za učenike u redovnoj nastavi.

Svi ispiti državne mature (dakle, još za vrijeme trajanja nastave) pisat će se u drugom dijelu glavne zgrade (tamo gdje je stara dvorana), osim Engleskog jezika koji će se pisati u glavnoj zgradi škole.

Ispiti koji se pišu nakon završetka nastave, od 21. lipnja nadalje, pisat će se u glavnoj zgradi škole.

Učenici koji pristupaju ispitima moraju najkasnije pola sata prije ispita doći na predviđeno mjesto s osobnom iskaznicom. Sa sobom na ispit možete ponijeti bocu vode, ali etiketa mora biti uklonjena. Hranu je zabranjeno unositi.

Na ispit smijete ponijeti pribor kako je preporučeno u ispitnim katalozima za pojedini predmet, odnosno kako piše u Vodiču kroz ispite državne mature, koji se nalaze na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Sva pitanja vezana uz državnu maturu možete uputiti ispitnim koordinatorima u živo ili mailom matura.bedekovcina@gmail.com.

Zbog pisanja ispita za sve ostale učenike bit će otvoren novi ulaz u školu (osim za Engleski jezik 2. lipnja 2022.), a školsko zvono bit će deaktivirano. Učenike koji imaju nastavu tijekom ovog tjedna molimo da svojim ponašanjem ne ugrožavaju pisanje ispita i da budu maksimalno kolegijalni prema maturantima kojima o uspjehu na ispitima državne mature ovisi upis na studij. Ujedno molimo da se ne zadržavaju u okolini škole, pogotovo ne ispod prozora gdje će maturanti pisati ispite.

Svim učenicima želimo puno uspjeha!

Zbog održavanja ispita državne mature iz Engleskog jezika u četvrtak, 2. lipnja 2022., učionice za nastavu u glavnoj zgradi promijenit će se kako slijedi:

2.a razred – prva 4 sata – kat dvorane, 5. sat TZK, 6. i 7. sat a1 Građevinske konstrukcije  uč. K, a2 Građevinske konstrukcije uč. 20a

2.b razred – cijeli dan uč. br. 21 (6. i 7. Sat Njemački jezik uč. S)

2.c razred – cijeli dan u uč. br. 13, nastava po rasporedu

2.d razred – cijeli dan u uč. br. 23, nastava po rasporedu

2.f  razred – cijeli dan u uč. br. 22, nastava po rasporedu

3.G razred – cijeli dan u uč. br. 19, nastava po rasporedu

1.b1 razred – cijeli dan u poljoprivrednoj školi (uč. 4.P razreda), nastava po rasporedu

1.P razred –nastava po rasporedu, TZK u dvorani, ostali sati u poljoprivrednoj školi

2.P razred – 1. i 2. sat Računalstvo uč. 20a i 20b, nakon toga nastava po rasporedu u poljoprivrednoj školi

3.P razred – 1. i 2. sat Ratarstvo poljoprivredna škola, 3. i 4. sat Računalstvo uč. 20a i 20b.,  5.-7. sat nastava u poljoprivrednoj školi

3.Ma razred – 1.-4. Sat vježbe u bolnici, 5.-7. Sat Anatomija i fiziologija uč. 18, 8. Sat Bakteriologija uč. 8

4.Ma – cijeli dan na vježbama u bolnici

Praktična nastava u radionicama i nastava poslije podne odvijaju se bez promjene.

Novi ulaz u školu bit će zatvoren.

U petak, 3. lipnja 2022., održava se ispit državne mature iz Njemačkog jezika u uč. br. 21, 13 i 19. Nastava iz tog dijela zgrade preusmjerit će se kako slijedi:

2.f razred – cijeli dan u uč. 11

1.a razred – 1. i 2. sat Povijest uč. 18, 3. i 4. sat Hrvatski jezik uč. 9, 5. sat Etika uč. K/Vjeronauk uč. 18, 6. sat TZK

2.a1 razred – 1. i 2. sat  Tesarski radovi uč. 8

2.c1 razred – 3. i 4. sat Građevinske konstrukcije uč. 8

2.b2 razred 3. i 4. sat Motori i traktori uč. P3

1.b2 razred 6. i 7. sat Tehnologija poljoprivredne proizvodnje uč. 8

1.c3 razred – 6. i 7. sat Ratarstvo uč. 17

Ostala nastava se u glavnoj zgradi odvija bez promjene.

Učenici će moći toga dana ući u školu samo na novi ulaz.

Obavijest o promjenama učionica tijekom ostatlih dana pisanja državne mature dobit ćete naknadno.

Krasnodor Mikša, Daniela Usmiani,

ispitni koordinatori