Izložba Sestrinstvo jučer, danas, sutra

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 5. 2022.

U Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana otvara se izložba učeničkih radova Sestrinstvo jučer, danas, sutra povodom Međunarodnog dana sestrinstva 2022. godine.

Izložba Sestrinstvo jučer, danas, sutra izrađena je s ciljem povezivanja povijesti sestrinstva i umjetnosti, podizanja svijesti o važnosti povijesnih sadržaja, poticanja interesa za povijesnu tematiku, promišljanja o sestrinstvu danas i sutra te promocije sestrinske profesije.

Izložba je organizirana u suradnji s Općom bolnicom Zabok i bolnicom hrvatskih veterana,  Društvom za povijest sestrinstva Hrvatske udruge medicinskih sestara i Zbirkom HUMS-a, uz koordinaciju Božice Jurinec. Povijest, sadašnjost i budućnost sestrinstva prikazani su umjetničkim izražavanjem učenika 3. i 4. razreda Medicinskog učilišta Srednje škole Bedekovčina.

Izložbom su učenici likovnim jezikom dočarali likove, simbole i zbivanja koja su ih nadahnula na putu spoznaje povijesti sestrinstva u Hrvatskoj i svijetu, na putu spoznaje sestrinstva danas, kao i na putu promišljanja o budućnosti sestrinstva. Također, izložbom je likovnim jezikom dočaran razvojni put sestrinstva.