Pisanje probnih ispita državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 3. 2022.

U ponedjeljak, 28. ožujka, počinje se s pisanjem probnih ispita državne mature, stoga se učenici koji pišu ispite moraju pridržavati nekih pravila.

Svi ispiti pisat će se u glavnoj zgradi škole. Ispiti su obavezni za sve učenike 3. razreda četverogodišnjih zanimanja i 4. razreda petogodišnjeg zanimanja, odnosno za sve maturante koji su ih prijavili u prosincu 2021.

Učenici koji pristupaju ispitima moraju doći ranije na predviđeno mjesto s osobnom iskaznicom. Na ulazu u školu (kod učionice broj 1) bit će objavljen popis učenika i učionice u kojima će se pisati ispiti. Učenici se trebaju odmah uputiti pred određene učionice. Dežurni nastavnici će prozvati učenike ispred svakog razreda i uputiti na za njih određeno mjesto.

Učenici sve svoje stvari ostavljaju na za to predviđeno mjesto (prazne klupe u dnu učionice), a mobiteli obavezno moraju biti isključeni i ne smiju se koristiti tijekom pisanja.

Sa sobom na ispit možete ponijeti bocu vode, ali etiketa mora biti uklonjena. Isto se odnosi i na maramice. Hranu je zabranjeno unositi. Između ispita koji se sastoje od više dijelova bit će organizirana pauza.

Učenici na ispit obavezno donose svoje kemijske olovke (plava ili crna) i svoj pribor. Na ispitu iz Matematike dozvoljeno je imati ravnalo ili trokut bez kutomjera i džepno računalo.

Dozvoljeno je kasniti na ispit 30 minuta. Tijekom pisanja ispita učenik može otići na toalet, ali zadnjih 15 minuta ispita nitko ne izlazi iz učionice. Kada učenik završi s pisanjem ispita, udaljava se iz prostora škole u tišini.

Sva pitanja vezana uz državnu maturu možete uputiti ispitnim koordinatorima u živo ili mailom matura.bedekovcina@gmail.com.

Svim učenicima želimo puno uspjeha!

Krasnodor Mikša, Daniela Usmiani,

ispitni koordinatori