Crtice sa stručne prakse u Frankfurtu - Erasmus+ "Work for Future"

Autor: Daniela Usmiani, 17. 3. 2022.

Od 14.3.2022. deset naših učenika u pratnji nastavnice S. Soldo obavlja stručnu praksu u Frankfurtu kako bi se upoznali s novim alatima i tehnikama rada u struci. S njima je i dvoje stručnih učitelja, I. Tkalec i D. Borovčak, koji sudjeluju na job shadowingu i posjećuju strukovne škole, tvrtke i radilišta kako bi nove metode prenijeli u praktičan rad u okviru škole.

Stručnu praksu u Frankfurtu organizirali smo u suradnji s Hrvatskim gospodarskim savezom KVWD.

Učenici su se vrlo brzo snašli u novom okruženju, vrijedno rade na radilištima te dobivamo samo pohvale poslodavaca na što smo izrazito ponosni.

U slobodno vrijeme učenici upoznaju Frankfurt i rade na ispunjavanju Dnevnika prakse kako bi nam lakše prenijeli što sve uče i rade na stručnoj praksi.

Slike: Silvija Soldo i Daniel Borovčak