Likovno-literarni natječaj Udruge Barun

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 1. 2022.

Tijekom prvog polugodišta školske godine 2021./2022. Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" provela je likovno-literarni natječaj na temu Domovinskog rata na međužupanijskoj razini.

U kategoriji likovnih radova učenika srednjih škola 1. mjesto i nagradu osvojio je Matija Kajba pod mentorstvom nastavnika strukovnih i stručnih predmeta dr. art. Roberta Kuhara.

Matija Kajba učenik je trećeg razreda (soboslikar ličioca dekoratera). Za natjecanje na likovnom području i temu Domovinskog rata Matija je odabrao tehniku fresko slikarstva u kojoj je prikazao četiri heroja Domovinskog rata: Andriju Matijaša Pauk, Rudolfa Perešina, Sinišu Glavaševića i Blagu Zadru kao skulpturalne forme oblikovane u stijenama Velebita, po uzoru na glave četiri američka predsjednika isklesana u stijenama na američkoj planini Rushmore.

Na natječaju su sudjelovali svojim radovima i Margareta Nemčić, Mihael Herceg, Antonio Kobeščak, Lovro Horvat, Kristijan Tenšek i Filip Škalec.

Učenici Srednje škole Bedekovčina koji su sudjelovali na likovno-literarnom natječaju na temu Domovinskog rata mentorirao je dr. art. Robert Kuhar

Dr. art. Robert Kuhar