Dan mimoza

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 2. 2021.

U našoj školi svake godine raznim edukativnim aktivnostima obilježavamo u siječnju Europski tjedan prevencije raka vrata maternice i hrvatski Dan mimoza – Nacionalni dan borbe protiv raka vrata maternice.

Ove godine, prilagođavajući se trenutnoj pandemijskoj situaciji, ususret 15. europskom tjednu prevencije raka vrata maternice, sa sloganom „NEĆU RAK“ krenuli  smo on line. Cilj nam je bio da uz edukativni pano u školi i videouratkom doprinesemo znanju učenika o prevenciji raka vrata maternice i skrenemo pažnju na cijepljenje protiv HPV-a kao primarnu prevenciju i redovne ginekološke preglede kao sekundarnu prevenciju.

Dan mimoza i Nacionalni dan borbe protiv raka vrata maternice obilježava se svake godine, treću subotu u mjesecu siječnju. Ove godine obilježili smo, sada već 15., Europski tjedan prevencije raka vrata maternice i 14. hrvatski Dan mimoza – Nacionalni dan borbe protiv raka vrata maternice.

Štefica Sukreški