Međunarodni online projekt “Grand Tour 2020”

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 11. 2020.

Zbog nastale situacije s pandemijom uslijed zaraze korona virusom, sve strukovne škole suočile su se s problemom odlaska učenika u inozemstvo radi stjecanja međunarodnog iskustva. Vjerujemo da je internacionalizacija našim učenicima potrebna više nego ikad za postizanje obrazovnih ciljeva.

Svakodnevno u tjednu 9. – 13. studenog 25 učenika 3. Ma, 3. P, 2. P, 4. G, 3. G i  2. G razreda družit će se s vršnjacima, s 440 učenika  iz Nizozemske, Njemačke, Finske, Francuske, Španjolske i Hrvatske u online projektu Grand Tour 2020 koji je pokrenula i organizirala škola CIBAP vakschool voor vormgeving/vocational school for creative arts iz nizozemskog grada Zwollea  https://www.cibap.nl/english/

U mješovitim (multikulturalnim i međusektorskim) skupinama (6-8 učenika) zabavit će se i međusobno upoznati. Saznati ponešto o njihovom životnom i radnom okruženju. Čime se bave u slobodno vrijeme? Podijeliti običaje iz svoje kulture i istražiti međukulturne razlike. Radit će na 8 različitih zadataka za klijente koji će im se predstaviti i zamoliti ih za pomoć u organizaciji tvrtke - putničke agencije, renoviranju vile, oglašavanju novootvorenog restorana, organizaciji testiranja na Covid 19...

Učenici jedne grupe radit će zajedno na zadatku približno 2 dana. Iznijet će samo nacrt prijedloga jer neće imati vremena za gubljenje u detaljima ... Ove skice, nebrušeni dijamanti, predstavit će se na kreativan način posljednjeg dana projekta na zajedničkom online susretu.

nastavnici Božica Jurinec, Stanko Piljak i Sanja Markuš

Priloženi dokumenti: