50 godina mature (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 5. 2019.

U Srednjoj školi Bedekovčina okupili su se na svojoj 50. obljetnici maturanti generacije 1968./1969.

Maturanti su se našli i na 40 godina mature, ali nisu bili u školi. Sada su ih dočekali ravnateljica škole Vera Hrvoj i nastavnik Damir Bešenić, sin njihova razrednika Darka Bešenića. Prošetali su se školom, upoznali se s mnogobrojnim novostima koje škola sada pruža, a i otišli su na poligon, vidjeli staklenik, praktikum, voćnjake i klet, koji nisu postojali u vrijeme njihova školovanja. Većina stvari bila im je itekako dobro poznata jer to je generacija koja je 1966. gradila zgradu đačkog doma u sklopu svoje nastave.

Na 50-godišnjici mature skupilo se 19 bivših učenika, građevinskih tehničara, od nekadašnjih 39, a mnogi i nisu mogli doći. U vrijeme njihova školovanja Srednja škola Bedekovčina bila je jedna od rijetkih na području bivše države koja je školovala građevinare pa je mnogo učenika bilo van Zagorja.

Bivše učenike pozdravio je i jedan od njihovih nastavnika – Zvonko Lisek, koji im je predavao građevinske stručne predmete.

Večer su nastavili u Purgi s dogovorom o češćem viđanju zbog godina.

Galerija.

Slike: Damir Bešenić