WorldSkills Croatia 2019. (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 31. 3. 2019.

Na Zagrebačkom velesajmu se od 26. do 28. ožujka 2019. natjecalo više od 450 učenika u 40-ak disciplina na prvom takve vrste državnom natjecanju učenika strukovnih škola World Skills Croatia. Natjecanje je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a Srednja škola Bedekovčina još se jednom pokazala kao jedna od najboljih škola u Republici Hrvatskoj.

Na samom natjecanju Srednja škola Bedekovčina bila je domaćin u disciplini Keramičarstvo i oblaganje. Domaćinstvo po natjecanjima novi je model koji se prvi puta pojavio ove godine, a označava da pojedina škola-domaćin priprema natjecanje u pojedinoj disciplini i odgovorna je za njegovo pravilno odvijanje.

Učenici Srednje škole Bedekovčina natjecali su se u 10 strukovnih disciplina: Agro, Cvjećarstvo, Graditeljska tehnologija, Arhitektonske tehnologije, Zidarstvo, Keramičarstvo i oblaganje, Suha gradnja, Soboslikarstvo, Zdravstvena njega i međusektorska smotra područja Graditeljstvo i geodezija, nakon što su prošli i natjecanja na međužupanijskim razinama. Učenici su osvojili sveukupno četiri prva mjesta i jedno drugo te dobili mnogobrojne pohvale za svoj rad i u ostalim disciplinama.

Prva mjesta su osvojili Josip Sušec (mentor Stjepan Sinković) u disciplini Keramičarstvo i oblaganje, Stjepan Habljak i Ivan Ružđak (mentor Ivan Mohač) u disciplini Suha gradnja, Filip Dačnik (mentor Franjo Ščapec) u disciplini Soboslikarstvo i Elena Đurkan (mentor Jovica Janjatović) u disciplini Graditeljska tehnologija. Petra Sente (mentorica Anamarija Matijević Aleksić) na međusektorskoj smotri Graditeljstvo i geodezija osvojila je drugo mjesto.

Iznimno uspješno predstavili su se i Kristijan Poljak i Matija Kovačićek (mentor Ivan Ded) u disciplini Zidarstvo, Josip Šobak (mentor Stanko Piljak) u disciplini Agro, Petra Keliš (mentorica Ivana Sedak) u disciplini Cvjećarstvo, Marko Čajko (mentor Damir Bešenić) u disciplini Arhitektonske tehnologije i Monika Kranjčec (mentorica Nikolina Horvat) u disciplini Zdravstvena njega.

Natjecanje je ujedno bilo i prilika mnogobrojnim osnovnoškolcima uvidjeti što sve nudi strukovno obrazovanje, uvjeriti se u atraktivnost strukovnih zanimanja, upoznati se sa školama i isprobati svoje vještine na praktičnim zadacima i radionicama koje su organizirale pojedine strukovne škole. Srednjoškolci su, pak, mogli kontaktirati poslodavce koji su se također predstavljali na državnom natjecanju.

Galeriju slika s državnog natjecanja možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.