Državno natjecanje iz latinskog jezika

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 4. 2017.

Od 29. do 31. ožujka 2017. u Osnovnoj školi Skradin održano je 30. državno natjecanje iz latinskog i grčkog jezika na kojem je sudjelovala i Patricija Mihalinec i osvojila 9. mjesto.

U skupini učenika medicinskog usmjerenja natjecalo se 13 učenika iz 7 medicinskih škola iz cijele Republike Hrvatske. Patricija Mihalinec jedina je pozvana na državno natjecanje iz Krapinsko-zagorske županije i njezino osvojeno 9. mjesto velik je uspjeh. Kao i njezine mentorice prof. Lovorke Lučić.

Na ispitu se provjeravalo znanje prevođenja latinskog teksta, gramatike, stručnog vokabulara te rimske civilizacije.

Tijekom natjecanja učenici i mentori obišli su i neke od znamenitosti u okolici: mentori otočić Visovac i učenici Bribir, dok je za sve sudionike državnog natjecanja bio organiziran izlet u Nacionalni park Krka.

Još jednom čestitke Patriciji Mihalinec i njezinoj mentorici!