Projekt iz Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 3. 2017.

Učenici naše škole i ove su godine odlučili sudjelovati na Smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja projektom ''Vratimo gumi-gumi''.

Tema proučavanja projekta je povezanost igre gumi- gumi s preventivnom fizioterapijom. Jedna od predviđenih aktivnosti je međugeneracijska suradnja pa su učenici naše škole Jelena Brezak, Martina Blašković, Vinka Grđan, Tomislav Ban, Marko Mlinarić, Kristina Miketić i Veronika Dlesk u pratnji prof. Janje Roginić i prof. Danijele Švigir posjetili učenike nižih razreda OŠ Bedekovčina te im uz kratko predavanje o važnosti kretanja prezentirali igru gumi-gumi.

Ovim je posjetom potvrđena pretpostavka da spomenuta igra pripada već pomalo zaboravljenim igrama, pa se nadamo da će projekt „Vratimo gumi-gumi“ barem neke učenike potaknuti na igranje ove nadasve zabavne i korisne igre.

Danijela Švigir