Večer matematike (galerija)

Autor: Daniela Usmiani, 1. 12. 2016.

Zadnja dva školska sata popodnevne smjene obilježili smo ovogodišnju Večer matematike i u našoj školi. Cilj samog projekta čiji je nositelj Hrvatsko matematičko društvo (HMD) popularizacija je matematike, te poticaj učenicima za nastavak matematičkog obrazovanja.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Učenici su imali priliku rješavati sudoku, razne matematičke zagonetke, slagalice i probleme zabavne matematike. Neke od zadataka rješavali su na papiru, neke na računalu.

Posebna radionica bila je vezana uz izradu božićnih čestitki namjenjenih štićenicima Doma za odrasle osobe Loborgrad, koje će učenici naše škole podijeliti prilikom posjeta domu 22. prosinca 2016.

Time smo se pridružili akciji učenika Medicinskog učilišta i njihovih nastavnika strukovnih sadržaja kojom svake godine obraduju korisnike doma personaliziranom čestitkom i kolačima.

Prilikom izrade čestitki okušali smo se u 3D tehnici. Učenici su bili vrlo maštoviti i napravili prekrasne čestitke kojima će vjerujemo izmamiti osmjeh osobe koja je bude primila da mu uljepša Božić.

Radionice su pripremile profesorice Jasenka Mutak, Sanja Videk i Daniela Usmiani.

Kako nam je bilo i što smo sve napravili možete vidjeti u galeriji.