Svatko ima svoju priču

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 11. 2016.

Učenici 5. Ma i njihovi nastavnici tijekom listopada i prosinca uključili su se u nekoliko lokalnih akcija prevencije i ranog otkrivanja različitih vrsta raka.

Učenici 5. Ma razreda su sa svojim nastavnicama prisustvovali predavanju „Svatko ima svoju priču“ u prostoru Općine Bedekovčina. Istoimenu kampanju pokrenule su djevojke iz Bedekovčine s ciljem podizanja svijesti o raku dojke. Sa željom da se promijeni Bedekovčina, uputile su javni apel na samopregled dojki jer rano otkrivanje raka dojke ima preko 90 % šansi za izlječenje. Želja organizatora je da svaka žena, i mlada i starija, pronađe vremena za sebe i za svoje zdravlje.

Kao gost predavač prisustvovao je primarius Stanko Belina, inženjer radiologije, koji je goste upoznao s rizičnim čimbenicima, dijagnostikom, ali i prevencijom raka.

Također, djevojke su pripremile prigodne letke i brošure kako bi se educiralo što više ljudi, a simbolično je pušteno i 8 rozih balona te su ženama podijeljene ruže.

Nakon predavanja gosti su se opustili uz prigodni domjenak.

Marina Kobeščak