Zagorski gospodarski zbor (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 9. 2016.

U sklopu Tjedna kajkavske kulture u četvrtak, 8. rujna 2016. godine, u Krapini je otvoren 24. po redu Zagorski gospodarski zbor, najznačajnija i najveća gospodarska manifestacija u Zagorju, u trajanju od tri dana, na kojoj su se prezentirali i naši učenici.

Ove godine Zagorski gospodarski zbor okupio je na više od 5.000 m2 zatvorenog i otvorenog izlagačkog prostora rekordnih 375 izlagača, čak stotinjak više nego lani. Uz izlagače s područja Krapinsko-zagorske županije na Zboru su bili prisutni i izlagači s područja Šibensko-kninske županije koji su ujedno i bili županija-partner Zbora te izlagači susjedne Slovenije, Bosne i Hercegovine.

Cilj ove manifestacije je poduprijeti malo i srednje poduzetništvo te obrtništvo i upoznati javnost s proizvodima i proizvođačima s područja Hrvatskog zagorja. Sudionicima Zbora bili su omogućeni cjelodnevni besplatni seminari i edukacije, a posjetitelji su mogli pobliže upoznati obrte i OPG-ove s naših područja i susjednih zemalja te kupiti njihove proizvode.

Na ovogodišnjem Zboru sva tri dana održavanja sudjelovali su i učenici naše škole, medicinske sestre opće njege / medicinski tehničari opće njege i cvjećari sa svojim mentorima, Vanjom Vlahek, Filipom Halićem i Ksenijom Mlinarić. Učenici su bili smješteni pored samog ulaza u šator kod Osnovne škole Ljudevita Gaja i prezentirali su posjetiteljima svoja zanimanja.

Cvjećari su sudionicima Zbora prikazali aranžiranje osobnog automobila i umijeće izrade buketića, aranžmana i vijenaca od suhog i živog cvijeća. Posjetiteljima je također i dijeljen letak "Kultura cvijeća" na kojem je bilo navedeno nekoliko pravila o poklanjanju cvijeća u određenim prilikama.

Učenici u zanimanju medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege sudionicima sajma mjerili su krvni tlak i šećer u krvi, nudili savjete o pravilnoj prehrani, tjelesnoj aktivnosti i zdravim navikama koje bi svi trebali usvojiti. Za sudionike su bile pripremljeni leci  Kultura zdravlja, sa savjetima o poboljšanju zdravlja, motivacijske poruke o zdravlju te mudre izreke.

Galerija.

Ksenija Mlinarić