Nagrada ''Faust Vrančić''

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 6. 2016.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih dodijelila je nagradu „Faust Vrančić“, za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno osvajačima jednog od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, koju su dobili i naši učenici.

Svečanost se održala 17. lipnja 2016. godine u Zagrebu, a nagradu ''Faust Vrančić'' dobili su Ivan Novosel i Božidar Novosel za osvojena prva mjesta na 21. državnom natjecanju graditeljskih škola koje se održalo u travnju u Križevcima. Uz njih, nagrađeni su i njihovi mentori, Stjepan Sinković i Nikola Bujak.

Ukupno je nagrađeno 47 učenika i 22 mentora osvajača međunarodnih priznanja te 74 učenika i 66 mentora državnih prvaka.

Uz nagrađene učenike, pomoćnik ministra znanosti, obrazovanja i sporta Momir Karin i ravnatelj Agencije Mile Živčić uručili su i Rješenja o napredovanju/ponovnom izboru u zvanje nastavnicima, koje je dodijeljeno i našima: Sanji Markuš, Damiru Bešeniću i Nikoli Bujaku.

Galerija.