Predavanje o Domovinskom ratu

Autor: Krasnodor Mikša, 31. 5. 2016.

U ponedjeljak, 30. svibnja 2016., u našoj školi održano je predavanje na temu Domovinskog rata.

Predavanje je održao predstavnik Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun” g. Radmil Pavalić Paraga.

Predavač koji je sam bio aktivni sudionik Domovinskog rata učenicima je govorio o razlozima uključivanja i tijeku Domovinskog rata te im približio ratnu svakodnevicu i poteškoće s kojima su se branitelji tijekom rata suočavali. Nakon završenog predavanja učenici su mogli postavljati pitanja te razgledati neke dijelove ratne opreme.

Cilj ovog predavanja bio je približiti učenicima ozračje tog ratnog vremena te ih zainteresirati za samoinicijativno istraživanje ovog razdoblja hrvatske povijesti.

Sanja Marija Gubez