Posjet ciglani Univerzum

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 5. 2016.

Djelatnici Zavoda za graditeljstvo i građevne materijale naše škole, Sandra Tuđa i Željko Rod, zajedno s ravnateljem Zlatkom Radmanom, obišli su u petak, 6. svibnja 2016., tvrtku Univerzum Ciglane u Aranđelovcu, Srbija.

Posjet je bio služben, u svrhu razvijanja daljnje uspješne suradnje u području ispitivanja građevnih proizvoda i certificiranja kontrole tvorničke proizvodnje.

Tvrtka Univerzum Ciglane d.o.o. jedna je od vodećih ciglana u Srbiji, s tradicijom još iz davne 1939. godine. Danas je to u potpunosti modernizirana tvrtka, s kompjuteriziranom i robotiziranom proizvodnjom opekarskih proizvoda, koja teži proizvodnji prvoklasnih proizvoda, te plasiranju istih na tržište Europske unije.

Da bi proizvod bio prvoklasan, mora imati prema Sustavu 2+ certificiranu kontrolu tvorničke proizvodnje. Na sastanku s čelnicima tvrtke dogovoren je nastavak suradnje SŠB LAB-a i ciglane u području ispitivanja građevnih proizvoda te certificiranje kontrole tvorničke proizvodnje od strane SŠB CERT-a, certifikacijskoga tijela Zavoda za graditeljstvo i građevne materijale.

Iako je sastanak protekao u službenom tonu, kasnijim su druženjem djelatnici ciglane na najbolji način opravdali epitet ljubaznih i iznimno gostoljubivih domaćina po kome je Srbija nadaleko poznata, te su pozvani u posjet našoj školi kako bismo im jednako uzvratili.

Sandra Tuđa, voditeljica Zavoda za graditeljstvo i građevne materijale

Slike: Zlatko Radman, prof.