Studijsko putovanje u Nizozemsku u sklopu projekta Flora+ (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 5. 2016.

Od 18. do 24. travnja 2016. realizirano je studijsko putovanje u Nizozemsku za deset nastavnika i pet članova projektnog tima obuhvaćenih projektom Flora+.

Cilj putovanja bio je povezati strukovne nastavnike s europskim floristima uz moguću daljnju suradnju, edukaciju i razmjenu novih znanja iz područja floristike te se ovim studijskim putovanjem privode kraju aktivnosti u projektu „Inovativni kurikulum „Cvjećara“ u skladu s europskim standardima kvalitete“ FLORA+.

Nastavnicima je na putovanju mentor bio Lucas Jansen, poznati nizozemski florist i vlasnik cvjetne akademije. Prema planu mentora nastavnici su posjetili nizozemske proizvođače orhideja, anturiuma, ljiljana, trajnica, jednogodišnjeg cvijeća i lukovica. Posjetili su i burzu cvijeća u Aalsmeru i najveći cvjetni vrt poznat kao „Vrt Europe“ Keukenhof.

Pod vodstvom Lucasa Jansena i Erica Pannenburga nastavnici su također sudjelovali na poznatoj cvjetnoj paradi na kojoj su predstavljali projekt i pokazali sva svoja znanja, kreativnost i vještine.

Nakon studijskog putovanja slijede završni ispiti učenika i završna izložba njihovih radova u Starom gradu u Varaždinu koja se otvara 6. svibnja.

Galerija.

Vanja Vlahek, mag. ing. hort.