Nove aktivnosti u MOPS-u

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 4. 2016.

Privode se kraju aktivnosti po projektu Modernizacija kurikuluma za poljoprivredni sektor - posjet Zelini i Slavonskom Brodu.

Nakon što su učenici zelinske škole posjetili našu, učenici 4. P razreda u dva navrata su posjetili Srednju školu Dragutina Stražimira gdje su odradili dio vježbi iz vinarstva, posjetili Pokušalište Zavoda za voćarstvo Hrvatskog centra za poljoprivredu, hranu i selo te obišli vinograde i podrum obitelji Kos, u koji su bili uključeni i učenici 3. P. Prošli tjedan obišli su praktikume iste škole i posjetili Mljekaru Euromilk u Beloslavcu. Upoznali su se s tehnologijom prerade mlijeka, proizvodnje mliječnih proizvoda te marketingom istih.

Danas su zajedno s kolegama iz zelinske škole bili u posjetu Srednjoj školi M.A. Reljkovića u Slavonskom Brodu, upoznali se s funkcioniranjem škole, razgledali praktikume i laboratorije. Posebno interesantan je bio onaj za razmnožavanje tehnikom "in vitro" jer tako nešto mi u školi nemamo. Osim stručnih sadržaja bilo je i vremena za upoznavanje i druženje s vršnjacima.

Galerija.

Mirjana Hudi-Vlahek, dipl.ing.agr.